Kullanım Kılavuzu - Bertarafçılar İçin

  • Paylaş :

Yapmanız gereken ilk şey sisteme kayıt olmak, böylece atık üreticilerine daha önce hiç olmadığı kadar yakın olacaksınız. Kayıt olmak için Anasayfanın sağ üst köşesindeki “FİRMA KAYIT” butonuna tıklamalısınız.

Bir sonraki sayfada “Firma Türü” bölümünde “ GERİ KAZANIM / BERTARAF FİRMASI” seçeneğini seçerek, istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz. Burada vermiş olduğunuz bilgiler değerlendirmeye tabi tutularak, sahte ya da hatalı bilgilere sahip hesapların aktivasyonları yapılmamaktadır. Kullanıcı e-posta adresinizin firma uzantılı bir e-posta adresi olması tercih edilmektedir.  

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra aşağıda belirtilen e-posta, kullanıcı e-posta adresinize gönderilecektir. Kayıt işlemini tamamlamak için “TIKLAYINIZ” yazılı bölüme tıklamanız gerekmektedir.

Sisteme girebilmeniz için, İmza yetkilisine ait İMZA SİRKÜLERİNİ, sizin adınıza düzenlenmiş YETKİ BELGESİNİ ve firmanızın İŞLETME LİSANSINI, e-postada gelen link ile yönlendirileceğiniz sayfaya yüklemeniz gerekmektedir.  Kullanıcı bilgileriniz ve yüklediğiniz dosyalar, sistem yöneticilerimiz tarafından kontrol edildikten sonra hesabınız aktive edilmektedir. Bu kontrol işleminin amacı kötü amaçlı kullanımların önüne geçebilmektir. Not: Lütfen e-posta ulaşmadıysa, e-posta kutunuzun Spam / Önemsiz klasörüne göz atınız.

Sistem yöneticileri tarafından gerekli kontrollerin yapılmasının ardından, aktivasyonunuzun yapıldığını belirtilen e-posta’yı almış olacaksınız. Artık sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yapabilmek için Anasayfanın sağ üst köşesindeki “GİRİŞ YAP”  butonuna tıklayınız ve kayıt olurken belirtmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi giriniz.

Giriş yaptıktan sonra, kullanıcı sayfanızda, firmanız ile ilgili bilgileri profilinize ekleyebilir, kullanıcı bilgilerini düzenleyebilir, firmanız adına sistemi kullanacak kişilerin atamasını yapabilir ve en önemlisi atık üreticilerinden gelen talepleri listeleyebilirsiniz. Listeleme işlemi için yapmanız gereken şey “GELEN TALEPLER” sekmesine basmaktır. Bu bölümde talep oluşturmuş olan atık üreticilerinin taleplerini ve iletişim bilgilerini görüntüleyebilir, teklif oluşturarak firmalara iletebilirsiniz. UNUTMAYINIZ ! Sistemimize ALTIN ÜYE olarak kısıtlama olmadan tüm atık üreticilerinin taleplerini listeleyebilir, teklif gönderebilir, iletişim bilgilerine ulaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. ALTIN ÜYE olmak için kullanıcı sayfasındaki ÜYELİK İŞLEMLERİ sekmesini tıklayınız.

Atık üreticilerinin oluşturmuş olduğu taleplerin sağ tarafında bulunan YEŞİL KUTUCUKLARA basarak, ilgili talebi görüntüleyebilir ve sonrasında “TEKLİF OLUŞTUR” butonuna basarak teklif oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Teklif oluşturma sayfasında sizden bertaraf birim fiyatı, nakliyenin, sizin tarafınızdan yapılıp yapılmayacağı, vade vb bilgiler istenecektir. Merak etmeyin bu bilgiler sadece siz ve teklifi gönderdiğiniz atık üreticisi tarafından görüntülenebilir. Sistemimiz 256 bit SSL şifrelemesi ile korunmaktadır. İstenilen bilgileri yazdıktan sonra “TEKLİF VER” butonuna tıklayınız.

Ayrıca eğer aynı zamanda nakliye aracına sahipseniz, “HARİTADAN TEKLİF VERME” fonksiyonunu da kullanabilirsiniz. Bu fonksiyon ile nakliye maliyetinizi ve teklif tutarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca eğer isterseniz, kendi atık toplama organizasyonunuzu gerçekleştirmek için, özel olarak tasarladığımız “HARİTADAN ATIK ALIM ORGANİZASYONU” bölümünü kullanabilirsiniz. Bunun için kullanıcı sayfanızda yer alan “BANA ÖZEL” sekmesindeki “HARİTADAN ORGANİZASYON YAP” butonuna tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada, toplamak istediğiniz atıkları aşağıdaki resimde belirtildiği gibi “ORGANİZASYONA EKLE” bölümünü işaretleyerek seçiniz. 

Gitmek istediğiniz tüm firmaları işaretledikten sonra (aracınızın istiap haddini hesaba katmayı unutmayın) sayfanın altında bulunan ve sizden istenen bilgileri girerek “NAKLİYE HESAPLA” butonuna basınız. Böylece verdiğiniz bilgilere göre sevkiyat maliyeti ve teklif tutarı hesaplanacaktır. NOT: Organizasyona dahil ettiğiniz tüm firmalara teklif göndererek, site üzerinden tekliflerin onaylanmasını sağlamanız, taleplerin sistem üzerinde beklemesini ortadan kaldıracak ve ilgili atık üreticilerine diğer geri kazanım / bertaraf firmalarınca teklif verilmesi engellenmiş olacaktır.

Ayrıca talep oluşturan firmaların detaylarına göz atmak için  “FİRMA DETAYLARI” butonuna tıklayabilirsiniz.