Kullanım Kılavuzu - Atık Üreticileri İçin

  • Paylaş :

Yapmanız gereken ilk şey sisteme ücretsiz olarak kayıt olmak, böylece atık yönetiminizi kolaylaştırmanın ilk adımını atmış olacaksınız. Kayıt olmak için Anasayfanın  sağ üst köşesindeki “FİRMA KAYIT” butonuna tıklamalısınız.

Bir sonraki sayfada “Firma Türü” bölümünde “ ATIK ÜRETİCİSİ” seçeneğini seçerek, istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurunuz. Burada vermiş olduğunuz bilgiler değerlendirilecek, sahte ya da hatalı bilgilere sahip hesaplar açılamamaktadır. Kullanıcı e-posta adresinizin firma uzantılı bir e-posta adresi olması tercih edilmektedir. Eğer e-posta adresi uzantısı bu kriteri sağlayamıyorsa, vergi numarasından firma kontrolü yapılmaktadır. 

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra aşağıda belirtilen e-posta, kullanıcı e-posta adresinize gönderilecektir. Ancak sisteme girebilmeniz için kullanıcı bilgileriniz sistem yöneticilerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Bunun kontrol işleminin amacı kötü amaçlı kullanımların önüne geçebilmektir. Not: Lütfen e-posta ulaşmadıysa, e-posta kutunuzun Spam / Önemsiz klasörüne göz atınız.

Sistem yöneticileri tarafından gerekli kontrollerin yapılmasının ardında aşağıda belirtilen e-posta almış olacaksınız.

Firma kaydınızın onaylanmasıyla sisteme giriş yapabilirsiniz. Giriş yapabilmek için Anasayfadanın sağ üst köşesindeki “GİRİŞ YAP”  butonuna tıklayınız ve kayıt olurken belirtmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi giriniz.

Giriş yaptıktan sonra, kullanıcı sayfanızda, firmanız ile ilgili bilgileri profilinize ekleyebilir, kullanıcı bilgilerini düzenleyebilir ve firmanız adına sistemi kullanacak kişilerin atamasını yapabilir ve en önemlisi atıklarınız için uygun tesisleri sorgulatmaya başlayabilirsiniz. Sorgulama işlemi için bilmeniz gereken ilk veri atığınızın kodudur. Atık kodunuzu belirlemek için öncelikle kullanıcı sayfanızdaki “TALEPLERİM” butonuna daha sonra “GENEL TALEP OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Açılan sayfada isterseniz “ VERİTABANINI KULLANARAK” …

…ya da “ UZMANLARMIZA DANIŞARAK” atığınızın kodunu belirleyebilirsiniz. 

Atık kodunuzu öğrendikten sonra talep yaratmaya başlayabilirsiniz. Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz.

1. GENEL TALEP OLUŞTURARAK :

Genel talep oluşturduğunuzda, sistemimize kayıtlı olan tüm geri kazanım / bertaraf firmaları sizin oluşturduğunuz talebi ve firma bilgilerinizi görür ve bulunduğunuz lokasyona göre size nakliye dahil ya da hariç fiyat teklifi gönderir. Siz bu teklifler arasından, sizin için en uygun teklifi değerlendirir ve seçersiniz. Genel talep oluşturmak için “TALEPLERİM à GENEL TALEP OLUŞTUR” butonuna tıklayarak ilgili haneleri doldurmanız yeterlidir. Eğer atığınız farklı bir şubenizde ya da farklı bir konumda bulunuyorsa “ADRES DETAYLARI” bölümünden atığın bulunduğu yeri seçiniz. Daha sonra sağ taraftaki “ TALEP OLUŞTUR” butonuna tıklayınız. Böylece talebiniz sistemde yayınlanmaya başlar ve kayıtlı tüm geri kazanım / bertaraf firmaları tarafından teklif verilebilir hale gelir. Merak etmeyin tüm kayıtlı firmaların, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geçerli lisansları bulunmaktadır.

Talep oluşturmanın bir diğer yolu ise geri kazanım / bertaraf tesisinden direkt olarak teklif talep etmektir. Bunun için ANASAYFA’daki LİSANSLI TESİS ARAMA bölümündeki “ATIK KODUNA GÖRE” tesis arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. Bu kutucuğa atığınızın kodunu giriniz ve “ARAMA YAP” butonuna basınız. İsterseniz şehirlere ya da faaliyet türüne göre de arama yapabilirsiniz.

Açılan sayfada, ilgili koda sahip tüm tesisler listelenecektir. Bu bölümde teklif almak istediğiniz tesisi seçiniz ve  “FİRMA DETAYLARI” butonuna tıklayınız.

“FİRMA DETAYLARI” bölümünde, seçmiş olduğunuz firmaya ait birçok veriye ulaşabilirsiniz (NOT: Eğer ilgili firma tehlikeliatik.com’a kayıt olmuş ise profil sayfasında yer alan bilgilerde kısıtlamalar yer almaz.). Seçtiğiniz firmanın profil sayfasında, sağ tarafta bulunan “DETAYLI TEKLİF AL” ve “HIZLI TEKLİF AL” butonlarını kullanarak ilgili firmadan teklif isteyebilirsiniz.(Önemli Not: Eğer seçtiğiniz firma Tehlikeliatik.com ‘a kaydını yaptırmamış ise, bu firma gönderdiğiniz teklif taleplerini kısıtlı olarak görür ve iletişim bilgilerinize erişemez bu nedenle size geri dönüş yapamayabilir. Firmaların profil sayfasında ALTIN ÜYE ibaresi bulunuyorsa iletişim bilgilerinizi görebilir. )

Firmalardan teklif geldiğinde, size, e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Gelen teklifleri, Kullanıcı Sayfanızdaki “TEKLİFLERİM” sekmesinden inceleyebilirsiniz.